10 wspaniałych biegów po plaży na całym świecie

Nie ma nic lepszego niż plaża. Słońce, piasek i rozbijające się fale tworzą idealną atmosferę, niezależnie od tego, czy jesteś miejscowym, czy gościem na wakacjach. Ale plaża to coś więcej niż tylko relaks z tropikalnym drinkiem w ręku - to także dobre miejsce na bieganie.

Na całym świecie można znaleźć ludzi biegających po piasku lub wzdłuż pięknych plaż. Przy odrobinie planowania możesz być jedną z tych osób. Aby pomóc Ci w realizacji tego celu, przedstawiamy 10 najlepszych na świecie miejsc do biegania po plaży. Wciągnij buty i ciesz się krajobrazem.

BRZEGI LA JOLLA DO TORREY PINES

San Diego, Kalifornia

Dzięki godnej pozazdroszczenia pogodzie przez cały rok San Diego jest rajem dla biegaczy. Szczególnie wycieczka z La Jolla Shores do Torrey Pines State Beach jest trasą, której nie można przegapić. Oferuje ona pięć mil nieprzerwanych plaż, dramatycznych klifów i mocno upakowanego piasku, gdy mijasz Black's Beach i kierujesz się na północ. Pamiętaj tylko, że jest to również pięć mil z powrotem.

PLAŻA WAIKIKI

Honolulu, Hawaje

W tym popularnym wśród turystów miejscu przy plaży w Honolulu znajduje się wiele hoteli, co sprawia, że jest to łatwe miejsce do biegania, jeśli zatrzymałeś się w pobliżu. Wyjdź na zewnątrz i wybierz się na 2-milową plażę, korzystając ze ścieżki przy głównej alei, a będziesz mieć widoki na ocean oraz wulkan Diamond Head w oddali.

BONDI BEACH

Sydney, Australia

Ta piękna plaża jest doskonałym miejscem do surfowania i opalania. Jeśli masz ochotę na coś bardziej wyczerpującego, spróbuj pobiec na południe od Bondi Beach do Clovelly Bay. Biegnąc wzdłuż wody, będziesz przebiegać obok klifów z piaskowca i mijać liczne parki, więc zawsze jest tu coś do zobaczenia.

SAN MIGUEL DE COZUMEL

Cozumel, Meksyk

Położony na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan, Cozumel oferuje mnóstwo możliwości dla biegaczy. Głównie dzięki 65-kilometrowej ścieżce rowerowej, która biegnie wzdłuż południowej połowy wyspy. Bez względu na to, czy zaczniesz od zachodniej, południowej czy wschodniej strony wyspy, znajdziesz tu kilometry wolnych od samochodów nadmorskich dróg i malownicze widoki na ocean.

MIAMI BEACH

Miami, Floryda

Ta tętniąca życiem plaża ciągnie się kilometrami wzdłuż wybrzeża, a obok niej biegnie utwardzona ścieżka. Zaczynając od południowego krańca - South Pointe Park Pier - możesz udać się na północ, podziwiając po drodze widoki i dźwięki. Kiedy będziesz zbyt zmęczony, aby kontynuować, będziesz w doskonałej pozycji, aby skorzystać z wielu restauracji w okolicy lub ochłodzić się w oceanie.

PLAŻA COTTESLOE

Perth, Australia

Stolica Australii Zachodniej jest skarbnicą nadmorskich krajobrazów. Dla biegaczy nie ma nic lepszego niż przyjemny jogging na plaży Cottesloe. Jeśli chcesz pokonać trochę kilometrów, udaj się na południe do Fremantle Harbor, a zrobisz 10 mil w obie strony. Kiedy już wrócisz, możesz również popływać z rurką w krystalicznie czystej wodzie.

SANTA MONICA DO VENICE BEACH

Los Angeles, Kalifornia

Na plażach Los Angeles znajdują się kilometry tras do biegania, więc możesz wybrać dowolne miejsce wzdłuż wybrzeża i pobiegać. Ale jeśli chcesz ułożyć sobie konkretny plan, trasa z Santa Monica Pier do Venice Beach Boardwalk to dobre 2 mile. Masz ochotę dodać trochę treningu siłowego do swojego cardio? Muscle Beach znajduje się w pobliżu.

PROMENADA ANGLIKÓW (PROMENADE DES ANGLAIS)

Nicea, Francja

Ludzie przyjeżdżają na południe Francji dla pięknych plaż, dobrego wina i zrelaksowanego życia. Częścią tego uroku - przynajmniej jeśli jesteś biegaczem - jest Promenada Anglików. Ten kultowy pas rozciąga się na długości prawie 4 mil wzdłuż Morza Śródziemnego i jest doskonałym miejscem do pieszego zwiedzania wybrzeża.

BARRA BEACHRio

de Janeiro, Brazylia

Choć mniej kultowa niż Ipanema i Copacabana, Barra oferuje cały piasek i mniej tłumów. Biegnij wzdłuż wybrukowanej ścieżki, która ciągnie się przez ponad 10 mil, i podziwiaj widoki na wodę we wszystkich kierunkach - z jednej strony będziesz mieć plażę, a z drugiej lagunę.

NABRZEŻE BARCELONY

Barcelona, Hiszpania

Nie musisz jechać daleko, aby pobiegać po plaży w Barcelonie. Położona w pobliżu centrum miasta i słynnej Las Ramblas, znajdziesz kilometry nadbrzeża. Miej głowę na karku, aby zobaczyć historyczne miejsca, wspaniałą architekturę i liczne przystanie.

0 Udziały