10 wiosennych wyścigów, do których powinieneś zacząć trenować już teraz

Choć prognozy pogody mogą być inne, wiosna jest tuż za rogiem. A biegacze wiedzą, że to właśnie wtedy planowanie wyścigów nabiera tempa.

Możliwości są nieskończone, więc wybraliśmy kilka wyścigów odbywających się między marcem a czerwcem, które naszym zdaniem na pewno przypadną Ci do gustu.

MARATON W LOS ANGELES
19 marca | Los Angeles

Wiosna oficjalnie rozpoczyna się 20 marca, więc możesz rozpocząć sezon wcześnie, biegnąc na dystansie 26.2 w słonecznym Los Angeles. Ta trasa, która prowadzi biegaczy ze stadionu Dodgersów do wybrzeży Santa Monica, znana jest z szybkich czasów finiszu dzięki temu, że jest z górki. Jeśli nigdy nie byłeś w Mieście Aniołów, ten maraton jest doskonałym sposobem na zwiedzanie, ponieważ biegniesz obok Hollywood Walk of Fame i Grauman's Chinese Theatre, w dół Sunset Strip, przez Beverly Hills i nie tylko.

UKROP'S MONUMENT AVENUE 10K
1 kwietnia | Richmond, Wirginia

Ponad 30 000 uczestników wyrusza na ulice Richmond w tym 10-kilometrowym biegu, który od 2000 roku jest corocznym wydarzeniem. 10K zachęca do przebierania się i oferuje milę za milą rozrywek i grup towarzyskich na trasie. USA Today uznało go za jeden z najlepszych biegów w kraju. Zachęca społeczność do wyjścia z domu, ruchu i spotkań, jednocześnie zbierając pieniądze dla Virginia Commonwealth University Massey Cancer Center i Kids Run RVA.

BIEG PRZEZ MOST NAD RZEKĄ BEDNARZ
1 kwietnia Mount Pleasant, Karolina Południowa

Cooper River Bridge Run zabiera biegaczy z Mount Pleasant, przez rzekę Cooper do centrum Charleston. Punktem kulminacyjnym biegu na dystansie 10K jest przejazd przez most Arthur Ravenel Jr, który stanowi 2,5 mili trasy. Bieg przyciąga 50 000 biegaczy, a wzdłuż trasy odbywają się imprezy rozrywkowe, a z mostu roztaczają się wspaniałe widoki.

MARATON LONDYŃSKI
23 kwietnia | Londyn

Maraton ten, rozegrany po raz pierwszy w 1981 roku, jest jednym z sześciu najważniejszych maratonów świata. Jest transmitowany przez BBC i prowadzi biegaczy wokół Tamizy, zaczynając w Greenwich Park, a kończąc w The Mall. Biegacze mają okazję zobaczyć z bliska między innymi Big Bena, London Eye i Pałac Buckingham. Innym wartym odnotowania szczegółem jest fakt, że wyścig ten posiada rekord Guinnessa jako największa coroczna impreza, podczas której zbierane są fundusze.

MIĘDZYNARODOWY MARATON BIG SUR
30 kwietnia | Big Sur, Kalifornia

Jeśli szukasz możliwości przebiegnięcia maratonu z jednymi z najbardziej oszałamiających widoków, Big Sur International Marathon może być dla Ciebie. Wyścig przyciąga około 4,500 biegaczy, którzy są zaintrygowani wyzwaniami, jakie wiążą się z biegiem wzdłuż Pacific Coast Highway. Książka "Ultimate Guide to Marathons" uznała ten wyścig za najlepszy maraton na świecie. Spektakularne, niezakłócone widoki na Ocean Spokojny i linię brzegową rekompensują podjazdy wzdłuż trasy.

MARATON W VANCOUVER
7 maja | Vancouver, Kolumbia Brytyjska

Drugi co do wielkości maraton w Kanadzie, Vancouver Marathon, przyciąga biegaczy z całego świata. Unikalną cechą tego wyścigu jest to, że jest on organizowany przez Vancouver International Marathon Society, organizację non-profit, która działa na rzecz promowania zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Ten malowniczy bieg prowadzi biegaczy wzdłuż najdłuższej na świecie nieprzerwanej ścieżki nadbrzeżnej, co oznacza, że 70% trasy to widoki na linię brzegową.

BIEG W DNIU KWITNIENIA BZU
7 maja | Spokane, Waszyngton

Ten wyścig jest tradycją w Spokane od 1977 roku i co roku bierze w nim udział ponad 40 000 uczestników. Charakteryzuje się niecodziennym dystansem 7,46 mili - idealnym dla biegaczy, którzy chcą zmienić swoją rutynę. W tym roku oficjalną organizacją charytatywną wyścigu jest World Relief Spokane, ale wyścig ma jeszcze większy zasięg, oferując program dla 7000 uczniów szkół podstawowych, którzy trenują, aby przejść lub przebiec wyścig każdej wiosny.

BAY TO BREAKERS
21 maja | San Francisco

Ten 12-kilometrowy bieg powstał w 1912 roku i jest ikoną San Francisco. Bay to Breakers był w pewnym momencie największym na świecie wyścigiem pieszym i jest znany z tego, że uczestnicy noszą kostiumy i przyjmują festiwalową atmosferę. Atrakcją wyścigu jest dopingowanie przez tłumy podczas biegu przez Golden Gate Park, zmierzającego do mety wzdłuż Oceanu Spokojnego.

BOLDERBOULDER
29 maja | Boulder, Kolorado

Jest to drugi co do wielkości bieg 10K w Stanach Zjednoczonych, w którym corocznie bierze udział ponad 50 000 uczestników. Bieg przyciąga wielu elitarnych biegaczy i kończy się hołdem z okazji Dnia Pamięci - największym w Stanach Zjednoczonych. - na polu Folsom Field Uniwersytetu Kolorado. Podczas podziwiania widoków Boulder zobaczysz zespoły muzyczne, tancerzy i cheerleaderki, a także skoczków spadochronowych i przelot samolotu.

MARATON BABCI
17 czerwca | Duluth, Minnesota

Zakończ wiosnę maratonem z Two Harbors, wzdłuż jeziora Superior do miasta Duluth. Wyścig ucieleśnia ducha społeczności, ponieważ lokalna restauracja Grandma's Restaurant była jedyną firmą, która sponsorowała wyścig, gdy ten wystartował w 1977 roku. Obecnie co roku w maratonie bierze udział ponad 10 000 biegaczy.

0 Udziały