10 rzeczy, których nie należy mówić biegaczowi

Jako biegacz rozumiesz, że jesteś egzotycznym ptakiem, dziwnym, pięknym stworzeniem oddzielonym i odseparowanym od reszty ludzkości, istotą tak odległą, że zwykły śmiertelnik z trudem może zrozumieć ciebie i twoją istotę.

Nie, czekaj. To nie jest prawda. Jesteś zwykłą osobą, której zdarza się biegać. Ale z jakiegoś powodu osoby, które nie biegają, traktują Cię jak dziwaka. Oto kilka rzeczy, które prawdopodobnie ciągle słyszysz od nie-biegaczy (i kilka, które możesz usłyszeć od współczłonków plemienia).

1

"BIEGANIE JEST TAKIE NUDNE".

Może i jest. Wiele rzeczy jest nudnych. Prowadzenie samochodu jest nudne. Jazda w windzie jest nudna. Chyba, że... sprawisz, że te rzeczy nie będą nudne? Posłuchaj muzyki. Albo podcastu. Pomedytuj nad wyzwaniem w pracy. Albo w Twojej rodzinie. Albo w twoich związkach. Rozejrzyj się. Stań się jednością z otoczeniem. Albo po prostu skup się na sobie.

2

"CZY BIEGANIE NIE JEST ZŁE DLA TWOICH KOLAN?"

Cóż, w pewnym sensie. Bieganie, jak każde ćwiczenie, wiąże się z pewnym ryzykiem kontuzji. Ale chodzi o to, że bieganie, jak każde ćwiczenie, jest dla Ciebie lepsze niż niebieganie. Albo ćwiczenie. Widzisz, do czego zmierzamy? Najgorszą rzeczą dla Twoich kolan jest siedzenie i nicnierobienie. Biegacze decydują się na bieganie. To, co Ty zrobisz zamiast tego, zależy tylko od Ciebie.

3

"BIEGANIE JEST TAKIE TRUDNE".

No cóż, jasne. Przeciętna osoba nie może po prostu wstać z kanapy pewnego dnia i przebiec maratonu. Ale nie potrzebujesz członkostwa w siłowni. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. Nie musisz nawet nigdzie jeździć samochodem ani pociągiem. Wystarczy, że wstaniesz, postawisz jedną stopę przed drugą i ruszysz w drogę. (I hej, nawet jeśli nie możesz biegać tak daleko, możesz uzyskać wiele korzyści zdrowotnych ze zwykłego, starego chodzenia. To nie jest takie trudne, prawda?)

4

"BIEGAŁEŚ W DESZCZU?"

Właściwie deszcz sprawia, że bieganie wydaje się super-cool i filmowe. Epickie nawet. Ale rozumiemy to, nie jest to dla każdego.

5

"CHCIAŁBYM MIEĆ CZAS/ENERGIĘ/NAPĘD DO BIEGANIA".

Masz! Uwierz w siebie! Zarządzaj swoim czasem! Spraw, by tak się stało!

6

"WOLĘ SIĘ WYSPAĆ".

Fajnie, ale wiesz co? Spanie i bieganie nie wykluczają się wzajemnie. Ponieważ, zgodnie z naszymi szeroko zakrojonymi badaniami, możesz biegać... po południu. Albo w nocy. Albo kiedy tylko chcesz. Szaleństwo!

7

"CZY WYGRAŁEŚ SWÓJ WYŚCIG W TEN WEEKEND?"

Tak, nie. Zająłem 287 miejsce. Albo 3,451. Albo cokolwiek innego. Ponieważ, i to może być trudne do owinięcia wokół głowy, celem wyścigu nie jest rzeczywiście wygrać wyścig. To znaczy, jasne, niektóre superszybkie, dobrze wyszkolone istoty ludzkie próbują wygrać. Ale większość biegaczy nie jest jednym z nich. Udało mi się jednak pobić mój osobisty rekord. I zjadłem darmowego bajgla! Uwaga boczna: Nikt nigdy mnie o to nie pyta, prawdopodobnie dlatego, że odpowiedź jest oczywistym "nie", a także dlatego, że nie brałem udziału w wyścigu. Co prowadzi mnie do ...

8

"POWINIENEŚ WZIĄĆ UDZIAŁ W WYŚCIGU".

Nie, nie powinienem. To znaczy, może. Ale pomysł płacenia pieniędzy za bieganie w grupie kto wie ilu ludzi, wszystko po to, by zdobyć trofeum uczestnictwa? To nie dla mnie. Rozumiem, dlaczego ludzie to robią. Ale to nie dla mnie.


CZYTAJ DALEJ > 6 NIESPODZIANEK O 5KS, O KTÓRYCH NIKT CI NIGDY NIE MÓWI


9

"ILE MARATONÓW JUŻ PRZEBIEGŁEŚ?"

Przebiegłem zero, a liczba ta, jak się spodziewam, wzrośnie o około zero w ciągu mojego życia. Nie wszyscy biegacze biegają w maratonach, tak jak nie wszyscy właściciele psów biegają w Iditarod. Maratony są trudne, wspaniałe i inspirujące jak mało co. Ale nie są dla wszystkich. Nawet dla ludzi, którzy dużo biegają.

10

"PO CO BIEGNIESZ?"

Jest taki stary dowcip Billa Hicksa o różnicy między ludźmi, którzy pytają "Co czytasz?", a " Po co czytasz?". Chodzi o to, że ludzie, którzy zadają to drugie pytanie, są lalkami. Zupełnie jak ludzie, którzy pytają, po co biegasz.

BONUS: OD JEDNEGO BIEGACZA DO DRUGIEGO, "JAKIE JEST TWOJE TEMPO?".

To tak, jakby zapytać kogoś, co podnosi. To zrozumiałe, każdy jest trochę ciekawy, każdy chce wiedzieć, czy jest "normalny", cokolwiek to znaczy. Ale... tak. To jest tempo, które mi odpowiada. To (całkiem dosłownie!) nie jest wyścig.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> Men's Running Gear
> Męskie buty do biegania
> odzież do biegania dla kobiet
> Buty do biegania dla kobiet


0 Udziały