10 obowiązkowych tras miejskich w kraju

Zbliża się sezon letnich wakacji, ale to nie wymówka, żeby się wyluzować. Zamiast tego poszukaj najlepszych miejsc do biegania w okolicy, korzystając z porady miejscowego lub sprawdzając okolicę, którą odwiedzasz, na MapMyRun.

Jeśli wybierasz się do jednego z tych 10 miast, dobra wiadomość: na pewno znajdziesz się w pobliżu jednego z naszych 10 ulubionych miejskich szlaków do biegania. (A jeśli nie, rozważ te 10 powodów, dla których warto zarezerwować wycieczkę w najbliższym czasie).

THE BELTLINE
Atlanta, Georgia

Około 33 mil połączonych ścieżek wielofunkcyjnych, zbudowanych na porzuconych liniach kolejowych, biegnie przez rdzeń Atlanty. Każdy odcinek jest wyłożony naturalną roślinnością, w tym kwiatami dziko rosnącymi, co sprawia, że jest to przyrodnicza oaza pośród tętniącego życiem miasta. Duża część szlaku jest utwardzona, ale tak zwane szlaki przejściowe - gdzie ostateczne trasy nie są jeszcze ukończone - nie są. P.S.: Nie zapomnij sprawdzić Piedmont Park Loop, który łączy się z The BeltLine, kiedy tam będziesz.

SZLAK NAD JEZIOREM LADY BIRD (AKA SZLAK BUTLERA)
Austin, Teksas

Najszybciej rozwijające się miasto Ameryki od dawna jest domem dla wzorcowego szlaku, w samym jego geograficznym centrum. Ta 10-milowa ścieżka jest w większości gruntowa i okrąża zbiornik zaporowy zwany Lady Bird Lake (miejscowi nadal nazywają go po staremu: Town Lake). Nagrodą za wizytę jest umiarkowanie wyczerpująca trasa z niezrównanymi widokami na panoramę miasta i wodę, gdzie zauważenie treningu drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Teksańskiego może zainspirować Cię do jeszcze większego wysiłku. Aha, i uważaj na słynne miejskie nietoperze.

ŚCIEŻKA ROWEROWA NAD RZEKĄ CHARLES
Boston, Massachusetts

Pędzenie przez Boston jest tradycją od czasu Paul Revere's Ride, i nie ma lepszego miejsca, aby zrobić to w 2019 roku niż wzdłuż rzeki Charles. Przy 17,1 milach, ta utwardzona ścieżka nie jest tak daleko, jak ten inny znany wyścig w Bostonie, ale istnieje wiele sąsiednich pętli sąsiedzkich, aby uzyskać swój kilometraż. Jeśli chcesz pobiegać krócej, wybierz 4-milową pętlę, która zaczyna się i kończy przy Esplanade.

WATERFALL GLEN
Chicago, Illinois

Jasne, nabrzeże jeziora zyskuje rozgłos (i szczerze mówiąc, widoki są godne podziwu), ale może się tam zrobić tłoczno od turystów i rowerzystów, co może sprawić, że bieganie stanie się wyzwaniem. Zamiast tego wybierz się do Waterfall Glen, 11-milowej ścieżki żwirowej, która przyciąga więcej biegaczy. Ponadto, w przeciwieństwie do Lake, otoczenie rezerwatu leśnego sprawi, że niemal zapomnisz, że znajdujesz się w trzecim co do wielkości mieście w kraju.

ŁAŃCUCH JEZIOR (CHAIN OF LAKES)
Minneapolis, Minnesota

Ten 13,3-milowy szlak jest częścią większej, 50-milowej sieci ścieżek zwanej Grand Rounds. Jest on częścią National Scenic Byway, więc nawet w mieście będziesz mógł podziwiać bujną przyrodę i zieleń, nie wspominając o jeziorach, których imiona noszą. Będziesz także częścią historii - ta pionierska seria szlaków ma już ponad 100 lat.

SZLAK RZEKI SCHYULKILL
Filadelfia, Pensylwania

Podobnie jak Łańcuch Jezior, jest to miejska ścieżka będąca częścią większej, graniczącej z regionem sieci szlaków. W przeciwieństwie do Chain of Lakes, ten jest tak nowy, że nie jest jeszcze nawet ukończony, ale ta część - około 26 mil obejmujących zarówno Philly, jak i Valley Forge National Historical Park - jest gotowa i czeka. Nie, nie musisz świętować jak Rocky, kiedy skończysz - i, cóż, nie ma żadnych schodów do wspinaczki na szlaku - ale to nie może zaszkodzić, prawda? (Uwaga: Jeśli znajdziesz się na tym szlaku poza granicami miasta, strona radzi, aby nosić jaskrawy pomarańczowy kolor, jeśli jest to sezon polowań. My uważamy, że powinieneś zastosować się do tej rady).

WILDWOOD TRAIL
Portland, Oregon

Ten szlak to 30 mil polnej ścieżki, wędrującej przez miasto i jego piękny Park Leśny. Wierny swojej nazwie, będziesz pocić się pod sekwojami i jodłami, nie wspominając o okazjonalnych wodospadach. Pro tip: Omiń samochód (i zminimalizuj swój ślad węglowy), jadąc koleją miejską bezpośrednio do jednego z miejsc, w których znajdują się szlaki. Nie zapomnij spojrzeć w górę - ponad 112 gatunków ptaków zostało zidentyfikowanych w parku, który, nawiasem mówiąc, jest miejscem, gdzie Lewis & Clark kiedyś podróżował.

DROGA ROWEROWA NAD ZATOKĄ
San Diego, Kalifornia

Tak, będziesz musiał unikać kilku dwukołowców, jak idziesz, ale kompromis jest 13 mil błogości plaży, utwardzonej ścieżki, która wije się przez Coronado i Silver Strand Beach. (Sama ścieżka rowerowa obejmuje również 13 mil drogi, ale sugerujemy, aby rowerzyści zachowali to dla siebie). Uważaj zarówno na foki, jak i na SEALs - zwierzęta te znane są z tego, że skrzeczą w zatoce, a Ty będziesz przejeżdżać obok bazy amfibii elitarnej jednostki Marynarki Wojennej.

SZLAK BURKE-GILMAN
Seattle, Waszyngton

Ten 17-milowy szlak oferuje uroczą wycieczkę po pięknych dzielnicach Szmaragdowego Miasta, a wszystko to po łagodnie utwardzonej ścieżce. Po meczu zjedź do Peddler Brewing Company, pobliskiego browaru, który wychodzi naprzeciw rowerzystom - ma nawet specjalny garaż dla rowerów. Jeśli czujesz się ambitnie, Pętla Jeziora Waszyngtona (której częścią jest Trail) to 60-milowa ścieżka rowerowa, która prowadzi daleko poza miasto.

CENTRUM HANDLOWE
Waszyngton, D.C.

Co możemy powiedzieć? Jest to prawdopodobnie najbardziej inspirująca trasa miejska w kraju - i nawet jeśli technicznie nie jest to szlak, biega nim wystarczająco dużo ludzi, byśmy uznali go za honorowy. Zobaczyć National Mall o wschodzie słońca lub po zmroku, to doświadczenie, które każdy biegacz powinien mieć przynajmniej raz. Ścieżka ma długość 4,3 mili i można ją wydłużyć, biegnąc Ellipse do miejsc pamięci. (Jeśli masz ochotę na bardziej tradycyjne doświadczenie biegowe, pobliski szlak Capital Crescent Trail oferuje doskonałą iterację dokładnie tego).

0 Udziały